DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 28.12.2015 16:43:55 

FIFe cattery DEE*CZ - burmilla silver and golden  

ABOUT US / O NÁS

O NÁS

My - to je především tlupa burmilek, kterým je u nás podřízeno všechno, včetně nás - jejich oddaných lidských krmičů, mazličů a posluhovačů vůbec. Kočky najdete u nás doma všude. Ty živé leží v našich postelích a křeslech, chodí po stole, kontrolují nákupy a čtou naše noviny, s plyšovými si hraje dcera Bára, polovinu knihovny zabírá kočičí literatura a kafe dostanete taky do hrnečku  s kočkou. Poháry a kokardy z výstav se postupně přelévají z místa na místo, sem tam se mi povede něco vyhodit, ale většinou když už je mám v ruce tak se mi vynoří s nimi svázané vzpomínky a zas je pokorně vrátím zpět.

A začalo to tak nevinně před 22 lety, kdy jsme s kamarádkou přemýšlely, co budeme s tím životem dělat a rozhodly se koupit si kočku. Odchovaly jsme několik balinéských vrhů (dlouhosrsté siamky) a přes barmské kočky jsem se propracovala k burmilkám. V roce 2001 jsem přivezla první burmily do Čech, ve výstavní kvalitě to byly vlastně první ve střední Evropě a postupně přibývaly další, odchovy nacházely svá místa v jiných chovatelských stanicích, takže v současné době má chov burmil v Čechách velmi slušné základy, na kterých se dá dál stavět. Jsem moc ráda, že se kolem burmilek udělala dobrá parta slušných lidí, kteří táhnou za jeden provaz a vzájemně si pomáhají.

U nás doma můžete vidět skoro všechny barevné variace burmil, kromě klasických stříbrných i vzácné zlaté, skupinu I - stříbřité černé, modré, čokoládové a odchovali jsme i burmilky skupiny II - červené a želvovinové. Baví mě vystavovat a naše burmily získaly několik ocenění v soutěži Kočka roku, mají na kontech spoustu nominací, Best in Variety i Best in Show titulů.  Nominace a Best in Variety si odnesly dokonce i ze Světových výstav v roce 2007, 2008, 2011, 2012 a 2014. Kočička z naší CHS WW11, SC Zeta Jones Dee, CZ DVM se dokonce stala SVĚTOVOU VÍTĚZKOU, což je opravdu jedinečný úspěch.  Naštěstí všechny naše kočky výstavy milují, baví je se předvádět a nechat se obdivovat a někteří z nových majitelů si rádi užijí den strávený na výstavě, mezi spoustou stejně naladěných milovníků kočičí krásy.

Tohle jsem já - Lena (nebo taky Lenka - oficiálně Jelena)

         WW 11 SC Zeta Jomes Dee, CZ DVM 

Hi, my name is Lena, I am breeding pedigree cats from 1993, I started with balinesian cats and burmese, from 2001 I have Burmillas and my heart belongs to them - they are so cute, intelligent and friendly, that hardly any breed can be compared with them. My first Burmillas I had imported from Denmark from Birgit Nehammer (Thamakan) and Bent Aggersbol (Misapotanien), today in our pedigrees you can except them find cats also from  Holland, Sweden, Australia and our own lines. I like to show my cats and during the years they have collected many titels, nominations and Best In Show prizes, Best in Variety titles - but this not why I am showing - first of all I am very glad when I am walking through the show hall with Burmilla on my shoulder and people stop and can recognize Burmilla asking - Oh, wonderful cat, it is Burmilla, isn´t it? I consider it as a small personal win, that today we have more than ten experienced Burmilla breeders in Czech republic, who are able to work together, that there were printed more than six big articles about Burmillas in various popular or breeding magazines and finally that many people here know this beautiful and sweet cats.  

All our cats live with us inside the house as a part of our family, they have also a big outside run, where they can enjoy sunbathing and catching butterflies. Maybe you can see a cage on some of our photos - we have one big in the kitchen which is still open and we use it for mating or when some of our females is in heat, because our two studs live also with us free in the house, together with other cats. I don´t like cages and neither my cats do.