DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 28.12.2015 16:43:55 

FIFe cattery DEE*CZ - burmilla silver and golden  

archiv novinek

Modrunka i Clarissa byly vyřazeny z chovatelského programu

Yoko Oh No Dee, CZ

BML ay 11       blue golden shaded/zlatá modře stínovaná

Father/otec : GrandInterChampion InterPremior Urza Dee, CZ

Mother/matka : S*Landön´s Smaragd

   

  

Yoko přezdívaná "malá modrá" původně neměla zůstat doma, protože holčička Bára si už vyprosila její polosestru "velkou modrou" ale protože si ji jedna neseriózní zájemkyně nevyzvedla po skoro dvou měsících rezervace a malá modrá byla tak sladká a milá holčička, neodolala jsem a nechala si ji. Yoko není výstavní kočka kvůli poněkud tmavší barvě stínování, ale dala nám krásná koťátka a hlavně má opravdu fantastickou povahu.

Yoko is blue golden and her sweet temper and also breeding qualities make her  a fix part of our family.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Clarissa Dee, CZ   *7.1.2012

BML ns 11 31

F: IC Gustave Simran, CZ

M: Salome Silver Dee, CZ

 

   

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

"Lilinková" byla yřazena z chovatelského programu

Queen Mary Dee   jy 11   * May 2009

F: GIC Xcuse Me, I am Emil Dee, CZ      BML ns 11

M: IC Adndi Dee Rare Diamond, CZ       BML fs 11

"Lilinková" - Queen Mary zůstala u nás, na výstavě v Mostě byla při kontrole barvy zařazena jako js11, ve skutečnosti čas ukázal že je zlatá lilová želvovinová. Má jedinečnou barvu a fantastické oči, je to drobná, milující hodná kočička. Její zlato-černá želvovinová sestra Queen Alva je výstavní kastrátka v CHS MAYT. Obě holčičky jsou vnučky světové vítězky WW11 SC Zeta Jones Dee, CZ DVM.

 

This female with very special color and fantastic green eyes stayed with us as a last kitten after my beloved stud Xcuse Me, I am Emil Dee (he went to Australia) and a grand-daughter od WW11 SC Zeta Jones Dee,CZ DVM. Queen Mary is a small, very compact female with beautiful profile and excellent eyes, she has also special temper - very quiet and loving.

 

                                                                                             

 

 Johanka byla vařazena z chovného programu

Interchampion Johana Alea Alabastra, CZ - BML bs 11 chocolate silver shaded       *2008

Father/otec : IC Guiness Alea Alabastra, CZ BML ns 11

Mother/matka : IC Felis Zittelis Silver Star  BML ns 11

              

 

Johanka jako kotě/ Johana as a k itten

Johanka je velmi výrazná povaha - mazlivá, přesně ví co chce a co nechce a s kým se chce kamarádit a s kým ne. Je to poměrně slušný manipulátor, ráda cestuje a ráda je středem pozornosti, naopak nerada se chová a vůbec špatně snáší jakékoliv omezování. V Johaně se snoubí linie Guinesse Alea Alabastra (Urza a linie po Efince) s holandskou linií kde je kromě holandských koček také např. Tjechov Dee, stříbrný peršan a anglické linie.

Johana has very nice choc shading, clear silver, eyes are coming - this line needs more time (know it from her mother) From both sides of her Czech-Dutch pedigree you can find mating with PER (EXO), so there is a new blood coming with her.

 

archiv novinek...

27.4.2009 - Silver Flame, náš červený kocourek už se zabydlel na Slovensku u Márii a dokonce podle nejnovějších zpráv už s želvičkou Haničkou (Hannah Alea Alabastra) počali novou generaci červenáčků. Jsem ráda, že ještě nějakou dobu zůstane chovný a že má milující domov. Roemah Koetjing Silver Flame, our red shaded boy moved to Slovakia to our friend Maria, where he´ll be used as a stud. I´m glad, that he found his new home cosy and full of love.

15.3.2009 - úžasné zprávy přišly z Německa - Lola Lochman Dee, která se účastnila výstavy a burmillí speciálky v německém Tostedtu, dostala ve své třídě 3-6 měsíců V1, poté Best in Variety a nominaci, Best in Show a nakonec byla BEST OF BEST a vyhrála celou speciálku !!! To je skvělý úspěch a my moc gratulujeme jak její majitelce Irmy a Birgit, tak rodině Lochmanových, která ji vychovala .../ EXCITING RESULT achieved on Burmilla Special Show in Tostedt - Germany LOLA LOCHMAN DEE - she was V1 3-6 month, nominated, Best in Variety, Best in Show and finally BEST of BEST - winner of whole Burmilla Special ! I am really very happy and want to thank her owner Irmy and co-owner Birgit for all love and care they are giving to her - well done ladies ! I am proud on you all.

14.3.2009 - přidán nový vrh O - pět stříbrných broučků, kteří jsou tak stejní, že je vždycky musíme otočit prdelkou nahoru, aby jsme viděli, kdo je kdo ... tři kluci a dvě holky, jméno mají navrženo zatím jen dva kluci - Obama a Obama´s White Brother .../we have a new "O" litter in Kitten Section

5.3.2009 - o víkendu jsme byli na výstavě v Ústí n Labem, v sobotu se sešlo 5 burmilek, Varietu a posléze BIS si po zásluze odnesl malý krásný Aaron Silver Piccolo - jak Markéta s Olinem jako chovatelé, tak Krmelovi jako noví majitelé měli samozřejmě radost a my taky (vždyť všichni dědečci a babičky jsou naši) :-). Náš Myšáček Jack byl poprvé na výstavě, choval se přesně tak, jak jsem si ho rozmazlila, tzn sápal se pořád mně nebo posuzovatelům za krk. No bude to chtít ještě trénovat ... Bářina Velká modrunka dostala dokonce CAC, to bylo víc, než v co jsem po pražském VD doufala. Potřebovala jenom chovnost ve své nové barvě - po dvou letech jsem si všimla, že je želva :-)

17.2.2009 - na výstavě v pražském Kongresovém centru se sešlo během víkendu 11 burmil, Andulka dostala CAC a Best in Variety, už je ŠAMPION. Bára s Andi dostala veliký pohár a speciální cenu pro mladého chovatele/Andi became a Champion this Sunday - she received CAC and Best in Variety titel, in class II there were 4 Burmillas, three of them in open class. My daughter Bara received a Special Prize for the Best young breeder, so it was very nice Sunday.

Přidány dva nové články, které byly otištěné v posledním Informačním zpravodaji ČSCH - o letní výstavě v Bratislavě a světovce v Lisabonu a také nějakaé popisky ke koťátkům - fotky jsou bohužel všechny ve foťáku, který jsem nechala na výstavě a budu ho mít až za týden - tak poté..

12.1.2009 - Andulka absolvovala své první "dospělácké" výstavy v Ostravě, v sobotu se stalo něco, co myslím nemá dosud v Evropě obdobu - tři dospělé kočky skupiny II (s červenou) se vytloukly mezi sebou v otevřené třídě a do BIV byl navíc ještě červený kocour... jsem moc ráda, že si titul CAC po oba dny odvezla Andi, v sobotu byla navíc ještě vítěz Best in Variety, i když všechny kočičky byly krásné, Freya má fantastický výraz a úžasnou barvu oka, Arabelka je pořádný "kus" s krásnou srstičkou a kocourek Matoušek je brouček./Andi absolved her first shows in open class, received CAC and Best in Variety

8.1.2009 - včera byl náš kocourek Jack Kerouac Dee druhou nejzářivější hvězdou vernisáže fotografií koček - tou první byl samozřejmě jejich autor, Zdeněk Gorgoň. Fotografie jsou vystaveny v poštovní minigalerii na poště náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3. Jack svou společenskou premieru zvládnul bravurně, muckal se s každým, snědl šunku z chlebíčků a zdobil :-) /yesterday our BML youngster Jack Kerouac Dee was a star on vernissage of cat photos from Zdenek Gorgon, he enjoyed his first function with elegance and a big apetite ... :-)

  

 

23.12.2008 - od Birgit z Německa jsme dostali krásný kočičí kalendář s překvapením - na listopad byla mezi 1600 fotkami vybrána ta , na které Birgit zachytila odpočívající burmilky - svou Angel a našeho kocurka Firstclass Silver Dee. Milé. Když připočítáme Emílka v krásném GO kalendáři a zlatou Yes,I am golden ve stolním kalendáři o kočkách, budou nás burmilky provázet skoro celý rok :-)

   

15.12.2008 - Johanka byla na své první výstavě v pražské Stromovce. Jsem nadšena - výborná 1, Best in Variety a nominace do BIS. Chovala se naprosto vzorně, na stole se mazlila s posuzovatelkou, krásně se předváděla, jaká je hodná holčička - mám opravdu radost. Kromě toho sobotní nominace Fanny Silver Dee (maj.Šárka Štědronská) a nedělní nominace Diany Darling Dee (maj.Sylva Černá) mezi dospělými kočkami - to je víc, než jsem očekávala.

tak už máme doma Johanku (Johana Alea Alabastra)- tímto oficielně děkujeme naší kamarádce Aleně za tuhle posilu - nazvala bych to tak, že se s Bárou hledaly, až se našly ...

we have a new future queen at home - Johana Alea Alabastra . She is interesting mix of lines from England, Danmark, new founded Holland line and half-new Czech line.

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Czech group in Lisboa - Portugal - World Winner Show 2008

(many thanks for photos to Zdenek Gorgon - www.foto-go.com)

  

29.10.2008 - už jsme zpět z teplých krajin - byli jsme v Lisabonu na FIFe World Winner Show - Světové výstavě koček. Všem kteří drželi Andulce (Andi Dee Rare Diamond) palce děkuji - drželi jste dobře, protože si vybojovala nominaci do BIS, což je v krátkosrsté kategorii pěkný úspěch .../ we are back from World Winner Show in Lisboa , our female Andi Dee Rare Diamond received nomination for BIS in class 6-10 month.

------------------------------------------------------------------------

4.9.2008 - yesterday I have successfuly passed my exams and became a PUPIL JUDGE for categories III and IV/ podařilo se mi složit zkoušky a od včerejška jsem žák posuzovatel pro kategorie III a IV (krátkosrsté a siamské a orientální kočky) a z tohoto titulu také poradce chovu - v případě burmil jsem schopna skutečně poradit, u ostatních plemen tak spočítat vrh nebo přinejlepším určit barvy :-).

26.8.2008 - máme nová miminka - čtyři kousky - tři kluci a jedna zlato-modrá kočička, kocourci jsou zlato-modrý, stříbrno-modrý a stříbrno-černý (seal). Maminka je malá modrá (Yoko Oh No Dee), tatínek je Xcuse Me, I am Emil Dee/we have new babies - litter J.

  

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

13.8.2008 - added photogallery from Special Burmilla Show in Bratislava - see menu on the left side. Special was the first held in this countries ( nearest one was in NL - 1000 km far from here) and it was excellent opportunity to meet each other and look what we are working with ... there were entered 26 Burmillas including many young cats and new breeders and I am really glad that they are interesting in breeding and showing their beautiful cats. Special thanks go to Gwen D´Arcy who came from Mallorca with her cats - she entered also sweet longhair kitten Napoleon Solo - fantastic teddybear with very good coat quality. Louise Mitchell and Lea Pawley came only as visitors, but I hope, that they enjoyed the show as much, as we enjoyed their presence and friendly help.  

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9.6.2008 - Andinka měla premieru na výstavě v Příbrami, chovala se báječně, celou dobu si hrála s holčičkou Bárou, krásně se předváděla, pí Edstrom z Norska jí nominovala, v BIS se sešla opravdu pěkná koťata a posuzovatelé se nemohli shodnout, nastala rovnost hlasů a Andinka prohrála losem. Ale to vůbec nevadí, hlavně, že jsme si výstavu pěkně užili a sešli se v hojném počtu. V neděli byla Claudia Silver Dee Markéty Kolmanové Best in Variety a dostala svůj druhý CACIB.

2.6.2008 - tak už máme doma novou kočičku ANDI DEE RARE DIAMOND - díky skvělé rodině Libertínů za tuhle krásnou, sebevědomou a milou holčičku. Přesně takhle jsem ji měla naplánovanou, ještě než se narodila - a světe div se, ono to vyšlo!

We have ä new female at home - Andi Dee Rare Diamond - black silver tortie, from planned mating between Zeta Jones Dee and Flame. Thanks to our friends, family Libertin - cattery Rare Diamond.

    

26.5.2008 - na výstavě v Ústí n.Labem dostal Emil oba dny titul CAGCIB, v sobotu byl Best in Variety (nejlepší z plemene), vrh A Rare Diamond byl vyhlášen nejlepším vrhem výstavy a v neděli se předvedla i krásná Claudia Silver Dee manželů Kolmanových - a kdyby se nesnažila Markétě při výběru do BIS sedět za krkem, mohla mít i nominaci... Flame Junior Dee byl v neděli nominován do Best in Show, ale stejně jako v sobotu Greisinka od Jindry podlehl bengálskému kotěti./ On show in Usti n Labem Emil was BIV on Saturday and Flame Junior was nominated in 3-6 class on Sunday. Andi together with her sisters and brother won titel Best Litter.

--------------------------------------------------------------------------------------------  

12.4.2008 - na výstavě v Hradci Králové vyhrál náš malý červený burmiláček Flame Junior Dee Best in Show a titul Nejlepší kotě 3-6 měsíců. Na výstavě se snad poprvé v historii sešlo dost koček burmil s červenou pro vyhlášení Best in Variety, kterou si spolu s nominací do BIS 6-10 měsíců zaslouženě odnesla krásná Diana Silver Dee, šťastné majitelky Sylvy Černé.      / on show in Hradec Kralove kittens Flame Junior Dee and Diana Darling Dee absolved their show premiere - and both were successful - Flame was Best in Show 3-6 month and Diana Best in Variety in Group 2 BML and nominated for BIS. Flame senior received his first CACIB titel.

       

V soutěži KOČKA ROKU byl GIC IP Urza Dee vyhlášen třetím nejlepším krátkosrstým kastrátem, kotě Christian Dee  byl i při pouhých třech absolvovaných výstavách na 12 místě a celkově se chovatelská stanice DEE,CZ umístila na 10. místě ze všech chovatelských stanic.

12.3.2008 - dnes nám došly výsledky testů orientálního kocoura Lennyho na Streptokoka G - jsou NEGATIVNÍ

8.3.2008 - máme stříbrné orientální koťátko - po dlouhé době jsme se dočkali koťátek po našich australských stříbrných orientálkách, narodily se dvě, bohužel nám zůstalo jen jedno - to ale roste jako z vody/ we have silver tortie oriental baby- ticked tabby, blotch carrier

 

2.3.2008 - přidána sekce články - převážně o výstavách, ale najdete tu třeba i cat agility nebo genetiku stříbrných koček

   17.2.2008 - na výstavě v pražském Kongresovém centru dodělal Ogar (Flame) titul Champion, zlatá kočička Cherinka Dee byla v neděli v nominaci na nejlepší zvíře neuznané barvy a dánské posuzovatelce pí Sneum se moc líbila, její majitelka Sylva si svou první výstavu hezky užila (kromě ranní orientační rallye Smíchovem :-) a už se těší na další.

2.2.2008 - GIC IP URZA DEE byl vyhlášen TOP KASTRAAT AUSLAND v německém WCF - škoda, že s námi Urzánek nemůže své první místo oslavit, jednoho nešťastného letního dne, když jsme předělávali volieru, se můj krásný milovaný chlapeček vydal ze zahrady na silnici - bohužel se nerozhlédl ... ještě dnes nedokážu neplakat, když na něj myslím.

7.1.2008 - máme miminka - vrh F se narodil Salome Dee a Ogarovi - F babies was born

   

1.1.2008 - Vše nejlepší do Nového roku všem přátelům, známým i neznámým kočkomilům.

30.11. 2007 -náš milovaný "medvídek" Christian Dee odjel do Dánska, bude nová posila v chovatelské stanici našeho přítele Benta "af Misapotanien". Bylo nám to moc líto, ale tady bychom pro něj neměli chovatelské využití a pokud chovatelé nebudou spolupracovat, nikdy se nikam nedostanou - a u Benta bude mít spoustu holek a milující rodinu...

Our beloved "teddybear" Christian Dee left to Denmark to Misapotanien cattery. We are happy that our dear friend Bent liked  him and Chris enjoys his new home with a great pleasure.

     

 

-------------------------------------------------------------------------------

18.11.2007 Nieuwegein (NL) - SPECIAL BURMESE BURMILLA SHOW - výstava se téměř 600-ti sty přihlášenými kočkami, Christian Dee byl Best in Variety a na speciální výstavě vyhrál pohár Nejlepší Burmilla kotě a zvláštní cenu za nejlepší barvu oka, IC Xcuse Me, I am Emil Dee má pohár a titul Nejlepší Burmilla kocour .

On Burmese and Burmilla Special in Nieuwegein Christian Dee was Best in Variety, won titel Best Burmilla kitten and Special prize for the Best eye color. Xcuse Me, I am Emil Dee was Best adult BML male

                  Christian Dee

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

- Na Světové výstavě FIFe v Bratislavě 27-28.10.2007 se sešlo 8 burmil a naši hošíčci se opravdu pochlapili - Emil získal titul Best in Variety (nejlepší z dospělých burmil) a malý Christian byl nejen nejlepší z mláďat (BIV) ale byl i nominován do Best in Show, což je na Světové výstavě mezi krátkosrstými kočkami veliký úspěch. Jsme na ně pyšní.

On World Show in Bratislava both our boys  (Emil + Christian) gained titel Best in Variety and Christian was also nominated for Best in Show in 3-6 class. We are really proud of them.

  

Crazy Fox Dee majitelky Evičky Hodrmentové obdivován diváky         posuzovatelka H.S. Sneum posuzuje Emila

 Christian Dee

--------